O nás

Spoločnosť Slovberry s.r.o. vznikla v roku 2015 z našej vízie profesionalizovať pestovanie domáceho drobného ovocia prostredníctvom najmodernejších svetových poľnohospodárskych trendov. Už dlhšie sme sledovali, že nepomer medzi rastúcim dopytom Slovákov a Sloveniek po drobnom ovocí a dostupnou ponukou sa stále viac prehlbuje v nepriaznivom pomere. Preto sme v roku 2014 podnikli viacero zahraničných ciest a absolvovali niekoľko stáží v popredných pestovateľských podnikoch v Belgicku, Rakúsku i Holandsku. Náš cieľ bol jediný – získať tie najpokročilejšie vedomosti a zručnosti, ktoré by sme mohli zúročiť u nás, doma.

Výskumná stanica spoločnosti Het Broek, Arnhem, Holandsko

Vyzbrojení poznatkami od tých najlepších sme v rokoch 2015 a 2016 vybudovali ovocný sad pozostávajúci z čučoriedok (2,6 ha) a červených ríbezlí (1,3 ha) o ktorom bez obáv tvrdíme, že je jediný svojho druhu na Slovensku. Špecifikum nášho pestovania spočíva vo výnimočnej precíznosti a pozornosti, ktorú našim rastlinám venujeme. Rastliny sme vysadili unikátnym a intenzívnym spôsobom, ktorý nám ich umožnil umiestniť na pomerne malú plochu oveľa viac, než je v slovenských pomeroch zvykom. 

Intenzívne vysadené červené ríbezle
Každá čučoriedka dostáva závlahu a výživu vlastnými kapilárami

Okrem toho, potrebnú kontrolu nad tým, čo sa v sadoch deje získavame vďaka každodennej kontrole a zaznamenávaní potrebných údajov o kyslosti dodávanej závlahy,  jej obsahu živín, či denne spotrebovanej vody jednotlivými rastlinami. Všetky tieto hodnoty na základe meraní starostlivo regulujeme prostredníctvom najmodernejších technológii. 

 

Na konci každého dňa starostlivo meriame nadbytočnú závlahu a podľa získaných údajov ju upravujeme pre ďalšie dni
Chytrá počítačová jednotka dokáže v priebehu závlahového cyklu merať pH a EC (vodivosť) vody a na základe týchto údajov samostatne regulovať výživu a kyslosť závlahy podľa nastavených hodnôt

Okrem precízneho každodenného výkonu kladie naša spoločnosť mimoriadny dôraz na vzdelávanie a vedomostný rast. Poľnohospodárstvo, rovnako ako každá iná veda, napreduje v dnešnej dobe míľovými skokmi a udržať s nimi tempo si vyžaduje plnú pozornosť každého profesionála. Preto sa pravidelne zúčastňujeme najvýznamnejších odborných seminárov a konferencií v Európe ako napr. ISFC Internatinal Soft fruit Conference v s Hertogenboschi, Konferencje Borowkowej vo Varšave, či Global Berry Congress v Roterdame. Spolupracujeme s poprednými odborníkmi zaoberajúcimi sa pestovaním drobného ovocia z Holandska a Belgicka, ktorí nás pravidelne navštevujú aby sa s nami podelili o svoje skúsenosti a praktické rady.  Pravidelne tiež využívame služby akreditovaných domácich i zahraničných laboratórií, ktoré nám vyhodnocujú obsah živín v listoch, substráte, pôde i obsah účinných látok v plodoch. Vďaka tomu je naša starostlivosť maximálne adresná a presná. 

Výsledok analýzy listových štiav z čučoriedok. Využíva skutočnosť, že list je oveľa presnejším indikátorom prítomnosti rýchlo dostupných a využiteľných živín, ktoré má rastlina aktuálne k dispozícii.

Vďaka všetkým týmto faktorom sa nám darí prevyšovať konkurenciu predovšetkým na poli kvality a úspešne sa etablovať na slovenskom, i zahraničnom trhu. Stále máme na pamäti naše predsavzatie a pred očami naše najväčšie poslanie – prinášať svetovú kvalitu sem k nám domov, na naše Slovensko. To bolo, je a vždy bude – Slovberry.

Porovnanie kvality plodov čučoriedok počas sezóny drobného ovocia, naľavo ovocie z našej produkcie v pravo tovar konkurenčného pestovateľa
Úroda ríbezlí z našej produkcie
A čo je najlepšie, naše ovocie neutápame v mori pesticídov, takže aj naši najmenší po ňom môžu kedykoľvek siahnuť priamo v našom sade =)